5 znanych włoskich marek mebli tapicerowanych

5 znanych włoskich marek mebli tapicerowanych

Włochy, kraina artystycznej doskonałości, są znane z produkcji najwyższej jakości mebli tapicerowanych. W tym artykule przedstawimy pięć ikonicznych włoskich marek, które zdobyły świat swoim niepowtarzalnym stylem i rzemiosłem.

5 znanych włoskich marek mebli tapicerowanych. Wybrałem 5, ale mogłem dać nawet 15.

– Moodarte

B&B Italia

B&B Italia, założona w 1966 roku, stanowi jednego z najbardziej prestiżowych producentów mebli we Włoszech i na całym świecie. Marka zdobyła uznanie za swoje rewolucyjne wzornictwo, łącząc innowacyjne podejścia z nienagannym rzemiosłem. Jej początki sięgają wizji Piero Ambrogio Busnelliego, który zrewolucjonizował przemysł meblarski, łącząc tradycyjne techniki z przełomowymi pomysłami.

B&B Italia to włoska firma meblowa założona w 1966 roku przez Piero Ambrogio Busnelli. Firma jest znana z nowoczesnych, minimalistycznych mebli projektowanych przez światowej sławy projektantów.

Do słynnych projektantów należą m.in. Mario Bellini, Antonio Citterio, Patricia Urquiola, Piero Lissoni i Naoto Fukasawa.

Najbardziej rozpoznawalne produkty:

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych

Sofa | Camaleonda Sofa | Mario Bellini | 2020

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych BB Italia Atoll sofa

Sofa | B&B Atoll | Antonio Citterio | 2018

Flexform

Flexform, założona w 1959 roku, stanowi znak włoskiej elegancji i rzemiosła w branży meblarskiej. Założona przez braci Galimberti, marka przekształciła się na przestrzeni dziesięcioleci w symbol ponadczasowego designu i jakości.

Sukces Flexform leży w współpracy z wybitnymi projektantami, takimi jak Antonio Citterio i Carlo Colombo. Ci kreatywni umysły przyczyniły się do reputacji marki w produkcji mebli, które równoważą formę i funkcję, tworząc płynne połączenie komfortu i stylu.

Wśród najbardziej ikonicznych produktów Flexform znajduje się sofa „Groundpiece”, dzieło Antonio Citterio. Ta sofa doskonale odzwierciedla filozofię projektową marki, charakteryzując się czystymi liniami, miękkim tapicerowaniem i modularną wszechstronnością, co sprawia, że stała się ona podstawowym elementem nowoczesnych wnętrz na całym świecie.

W 2023 roku Flexform może poszczycić się rozległą siecią salonów meblowych na całym świecie, z zauważalną obecnością w głównych miastach Europy, Azji, Ameryk i nie tylko.

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Flexform ADDA

Sofa | ADDA | Antonio Citterio | 2017

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Flexform ABCD bok
Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Flexform ABCD

Armchair | A.B.C.D. | Antonio Citterio | 2014

Poltrona Frau

Poltrona Frau, założona w 1912 roku we Włoszech, stanowi świadectwo wyśmienitego rzemiosła i innowacyjnego designu. Z ponad wiekowym doświadczeniem marka stała się globalnym symbolem mebli luksusowych. Znana ze swojego nienagannego rzemiosła skórzane, Poltrona Frau współpracowała z uznanymi projektantami, takimi jak Jean-Marie Massaud i Roberto Lazzeroni, którzy podnieśli dziedzictwo marki dzięki swoim kreatywnym wizjom.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów jest fotel „Vanity Fair”, uosobienie elegancji i komfortu. Obity najwyższej jakości skórą, ten ikoniczny element prezentuje oddanie Poltrona Frau dla jakości i elegancji. W 2023 roku marka może poszczycić się szerokim zasięgiem, z liczymi flagowymi sklepami i butikami na całym świecie. Te lokalizacje pełnią funkcję salonów wystawowych dla wykwintnych kolekcji Poltrona Frau, pozwalając klientom z całego świata na osobiste doświadczenie niezmiennie eleganckiego stylu marki.

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Poltrona Frau Bluemoon Łóżko

Bed | Bluemoon | Roberto Lazzeroni

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Poltrona Frau Antohn sofa

Sofa | Antohn | Jean-Marie Massaud

Natuzzi

Natuzzi, założona we Włoszech w 1959 roku przez Pasquale Natuzziego, to prominentna nazwa w świecie luksusowych mebli. Z bogatą historią obejmującą ponad sześć dekad, marka stała się synonimem rzemieślniczej jakości i innowacyjnego designu. Natuzzi współpracował z renomowanymi projektantami, takimi jak Claudio Bellini i Mauro Lipparini, łącząc tradycyjne włoskie rzemiosło z nowoczesną estetyką.

Jednym z najbardziej ikonicznych produktów jest sofa „Natuzzi Editions B875 Sofa”, dowód zaangażowania marki zarówno w styl, jak i komfort. Obita w dostojną skórę, ta sofa uosabia oddanie Natuzzi w tworzenie eleganckich i przytulnych przestrzeni mieszkalnych. W 2023 roku Natuzzi może poszczycić się globalną obecnością, z licznymi flagowymi sklepami i punktami sprzedaży na całym świecie, pozwalając klientom na doświadczenie wykwintnych kolekcji mebli marki w różnych zakątkach globu. Natuzzi nadal kształtuje świat designu wnętrz dzięki swoim ponadczasowym dziełom, odzwierciedlając dziedzictwo marki w dziedzinie rzemiosła i innowacji.

5 famous Italian brands of upholstered furniture - Poltrona Frau -Bluemoon Bed

Sofa | Herman | Manzoni & Tapinassi

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Natuzzi Levante Fotel 2
Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Natuzzi Levante Fotel

Armchair | Levante | Natuzzi Design Center

Cassina

Cassina, założona we Włoszech w 1927 roku przez braci Cesare i Umberto Cassina, stanowi wzór ponadczasowego designu i precyzyjnego rzemiosła. Marka ta pioniersko wprowadza innowacyjne koncepcje meblarskie, stając się globalnym symbolem włoskiej elegancji. Na przestrzeni lat Cassina współpracowała z wybitnymi projektantami, takimi jak Le Corbusier, Charlotte Perriand i Pierre Jeanneret, tworząc ikoniczne dzieła, które definiują estetykę nowoczesnych mebli.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów jest sofa „LC2”, arcydzieło stworzone przez Le Corbusiera, Pierre’a Jeannereta i Charlotte Perriand w 1928 roku. Ta sofa, charakteryzująca się prostymi liniami i wysokiej jakości materiałami, uosabia istotę filozofii projektowej Cassina. W 2023 roku wpływy Cassiny sięgają globalnie, obejmując obszerną sieć flagowych sklepów i autoryzowanych dealerów, co pozwala miłośnikom doświadczyć dziedzictwa marki na własnej skórze. Zaangażowanie Cassiny w zachowanie dziedzictwa projektowego, jednocześnie przyjmując współczesne wizje, umocniło jej pozycję jako lidera w świecie wysokogatunkowych mebli, zdobywając serca miłośników designu na całym świecie.

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych Natuzzi Floe Insel

Sofa | Floe Insel | Patricia Urquiola

Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych fotel Cassina-P22-pink
Pięć znanych włoskich marek mebli tapicerowanych fotel Cassina-P22 brown

Armchair | P22 | Patrick Norguet

Podsumowanie – 5 znanych włoskich marek mebli tapicerowanych

Nasz wybór mebli tapicerowanych z najwyższej półki z 5 słynnych włoskich marek to tylko mały wgląd w to, co można znaleźć online. Istnieją niesamowite projekty sof, foteli i leżanek, które zachwycą Cię swoimi kształtami. Czasem mam wrażenie, że Włosi posiadają gen odpowiedzialny za transformację kształtu naszego otoczenia, tworząc formy, które naturalnie przyciągają uwagę.

Te słynne włoskie marki mebli tapicerowanych mogą pomóc Ci ukończyć Twój salon, sypialnię lub biuro w bardzo luksusowym i unikalnym stylu.

Stylizacja włoskich mebli zdobyła renomę przez ponad 100 lat, często docenianą w różnych międzynarodowych konkursach projektowych. Oprócz unikalnej estetyki charakteryzuje się wysoką jakością wykonawstwa, dorównującą jedynie niemieckiej produkcji mebli.

Więcej włoskich mebli

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *